Wkłady kominkowe z płaszczem wodnym
Wkład kominkowy z płaszczem wodnym – zasada działania
W przeciwieństwie do klasycznych kominków, modele z płaszczem wodnym pozwalają na odzyskiwanie i wykorzystywanie ciepła wytwarzanego w komorze spalania. W korpusie pieca znajdują się dwie ścianki, przez które przepływa i jednocześnie nagrzewa się woda. Takie rozwiązanie sprawia, że ciepło wraz z dymem nie ucieka do komina, jak w przypadku klasycznych kominków, tylko jest odzyskiwane poprzez efektywne podgrzanie wody. Gdy kominek z płaszczem wodnym jest podłączony do instalacji grzewczej, można z powodzeniem ogrzewać pomieszczenie, w którym się znajduje oraz inne pokoje, łazienkę, kuchnię i sypialnię. Dodatkowo przy jego pomocy można ogrzewać bieżącą wodę. Ceny kominków z płaszczem wodnym są w dużej mierze zależne od ich mocy. Im jest wyższa, tym kominek jest droższy. Warto dodać, że kominek z płaszczem wodnym jest doskonałym wsparciem instalacji grzewczej, jednak nie służy do jej całkowitego zastąpienia. Idealnie sprawdzi się podczas tak zwanych okresów przejściowych, w trakcie których do osiągnięcia komfortu termicznego w domu wystarczy ogrzanie powietrza o kilka stopni.
Kominki z płaszczem wodnym – najważniejsze zalety
Kluczową korzyścią wynikającą z posiadania kominków wyposażonych we wkład z płaszczem wodnym jest redukcja kosztów związanych z ogrzewaniem domu. Ponadto obecność kominka wprowadza niepowtarzalną atmosferę relaksu, harmonii i odprężenia. Kominki z płaszczem wodnym zostały zaprojektowane z myślą o ergonomii, funkcjonalności i łatwym użytkowaniu. W praktyce oznacza to szybkie, bezproblemowe czyszczenie. Dotyczy to zarówno szyby, jak i wnętrza. Dodatkowo kurtyna powietrzna gwarantuje tak zwany efekt czystej szyby. Regularnie czyszczony kominek zachowuje pierwotny wygląd i funkcjonalność przez wiele lat. Na szczególną uwagę zasługuje również specjalna konstrukcja rusztu umożliwiająca błyskawiczne, bezwysiłkowe usuwanie popiołu. Wszystkie modele dostępne w ofercie charakteryzują się wysoką sprawnością cieplną wynoszącą ponad 80%, która bezpośrednio przekłada się na wydajną pracę i efektywne ogrzewanie pomieszczeń oraz bieżącej wody.
Czym jeszcze wyróżniają się kominki z płaszczem wodnym dostępne w asortymencie naszego sklepu?
- Ceny – przystępne, aby nie nadwyrężyć domowego budżetu.
- Do produkcji nagrzewnicy (płaszcza wodnego) wykorzystujemy wyłącznie wysokogatunkową stal kotłową P265GH.
- Kolejną zaletą jest dolot z przepustnicą odpowiedzialny za płynną regulację powietrza, które trafia do kominka.
- Uniwersalny design w połączeniu ze stonowanymi kolorami sprawia, że kominki doskonale wpasowują się w każdą aranżację.
Najlepszym rodzajem paliwa do kominków z płaszczem wodnym jest drewno, którego wilgotność zawiera się w zakresie od 12, do 20%. Szczególnie polecane są gatunki liściaste, takie jak grab, brzoza i buk.
Wkład kominkowy z płaszczem wodnym – bezpieczeństwo i funkcjonalność
Każdy wkład kominkowy z płaszczem wodnym został zaprojektowany z myślą o najwyższym poziomie bezpieczeństwa. Zastosowane rozwiązania gwarantują pełną ochronę domowników. Na szczególną uwagę zasługuje wentylowana klamka, która skutecznie zabezpiecza przed poparzeniem podczas otwierania drzwi. Dodatkowo wbudowana wężownica jest odpowiedzialna za automatyczne chłodzenie płaszcza wodnego. Kolejnym zabezpieczeniem jest wzmocniony profil drzwi, gwarantujący sztywność i stabilność. Na szczególną uwagę zasługuje również sposób wykonania samego płaszcza wodnego. Wszystkie spawy powstały przy wykorzystaniu precyzyjnego robota spawalniczego. Z tego powodu cała konstrukcja charakteryzuje się solidnością wytrzymałością. Wkłady kominkowe z płaszczem wodnym dostępne w naszej ofercie są przystosowane zarówno do pracy w układzie zamkniętym, jak i otwartym. W praktyce oznacza to uniwersalne wykorzystanie.
Kominek z płaszczem wodnym – ekologiczne źródło ciepła
Aby jak najefektywniej wykorzystać ciepło z komory spalania, wszystkie kominki zostały wyposażone w wydajny system odpowiadający za dopalanie spalin. Takie rozwiązanie pozwala uzyskać wyższą temperaturę w komorze. Dodatkowo płaszcz wodny znajduje się nad paleniskiem, zapewniając tym samym wysoką sprawność cieplną całego układu. Kolejną korzyścią wynikającą z posiadania kominków z płaszczem wodnym jest możliwość podłączenia do systemu rekuperacji. Zamknięta komora spalania jest wyposażona w niezależny system odpowiadający za doprowadzenie powietrza z zewnątrz. Jakie są kluczowe zalety takiego rozwiązania? Przede wszystkim efektywne odzyskiwanie ciepła pochodzącego z powietrza wywiewanego. Jest to szczególnie odczuwalne zimą, ponieważ rekuperator zamiast chłodzić, ogrzewa powietrze. Kolejną zaletą jest redukcja kosztów związanych ogrzewaniem domu. Dodatkowo, takie rozwiązanie poprawia komfort cieplny, a także zapewnia stałą wentylację pomieszczeń.