zamknij Przeglądając naszą stronę internetową bez zmian w swojej przeglądarce, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki temu nasz sklep internetowy może być maksymalnie bezpieczny i wygodny. Dowiedz się więcej o tym, jak używamy plików cookies z Polityki Prywatności

Sauny na podczerwień - Infrared

Jest 11 produktów.

Pokazano 1-11 z 11 pozycji

Aktywne filtry

Sauny, kabiny na podczerwień, inaczej zwane „Infrared”, począwszy od 1981 roku są na świecie alternatywą dla saun tradycyjnych. W odróżnieniu do nich w saunach na podczerwień temperatura powietrza osiąga od 30 do 65°C, a zamiast tradycyjnych pieców stosuje się promienniki podczerwieni. Promieniowanie cieplne w saunach na podczerwień wnika w nasz organizm aż 4 cm w głąb ciała. Dzięki temu, dobroczynny wpływ ciepła na nasze ciało jest bardziej efektywny, aniżeli ma to miejsce podczas tradycyjnego, fińskiego saunowania. Nasz organizm wydziela bowiem większe ilości potu, a co za tym idzie toksyn, cholesterolu i metali ciężkich. Jeden półgodzinny seans w tego rodzaju saunie, pozwala na utratę 600 do 800 kalorii. Jest to niezwykle istotne dla osób uprawiających sport (profesjonalnie lub amatorsko). Podczas wysiłku fizycznego w naszym organizmie zachodzi szereg zmian fizjologicznych, po których nasz organizm musi się zregenerować. W normalnych warunkach na ich wyrównanie nasz organizm potrzebuje minimum jednego dnia.

Stwierdzono jednak, iż promieniowanie cieplne wykorzystywane w saunach na podczerwień, znacznie skraca ten czas:

  • regulując ciśnienie krwi i pracę serca
  • przyspieszając i pogłębiając oddech
  • przyspieszając przemianę materii
  • obniżając napięcie mięśni
  • poprawiając gospodarkę wodno – elektrolitową oraz czynność wydzielniczą gruczołów
  • zmniejszając pobudliwość nerwową i działając uspokajająco oraz przeciwbólowo

Regularne seanse w saunie typu „Infrared”, poprzez regenerujący wpływ na organizm, zapewniają również lepsze rezultaty podczas uprawiania różnych sportów.