zamknij Przeglądając naszą stronę internetową bez zmian w swojej przeglądarce, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki temu nasz sklep internetowy może być maksymalnie bezpieczny i wygodny. Dowiedz się więcej o tym, jak używamy plików cookies z Polityki Prywatności

Nasady kominowe

Jest 5 produktów.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Aktywne filtry

Nasady kominowe są elementami kończącymi wylot przewodu kominowgo. Celem stosowania nasad kominowych jest ochrona przed zawiewaniem, ciągiem wstecznym, oraz wspomaganie ciągu kominowego w przypadku gdy on jest niewystarczający. Stosuje się je na przewodach kominowych o działaniu grawitacyjnym takich jak: dymowych, spalinowych i wentylacyjnych.

Nasady kominowe dymowe i wentylacyjne

Zaletą nasad kominowych jest:

Przeciwdziałanie ciągu wstecznemu.
Wspomagają ciąg przy podmuchach wiatru.
Łożyskowana oś obrotu gwarantuję bardzo cichą pracę nasady.
Łatwość montażu - możliwość samodzielnego zamontowania nasady.
Niepowtarzalny wygląd stali nierdzewnej.
Bardzo długa żywotność.
Powierzchnia nie wymagająca konserwacji, oraz zabezpieczeń antykorozyjnych.

Nasada kominowa typu Kula

Przeznaczona głównie na przewody wentylacyjne. Dzięki wykorzystaniu siły wiatru zostaje wprawiona w ruch obrotowy - osiowy. Energia powstała w wyniku takiego działania powoduje wzrost podciśnienia w przewodzie wentylacyjnym, potrzebnego do właściwego odprowadzenia wentylowanego powietrza. Zastosowanie nasady typu Kula zapobiega również powstawaniu zjawiska ciągu wstecznego. Użycie bardzo dobrej jakości łożysk kulowych zapewnia bezawaryjną pracę przez cały okres gwarancjny, jak i długo po jego zakończeniu.

Nasad kominowa typu Strażak

Samonastawna "osłaniająca" nasada szczególnie polecana przy przewodach spalinowych, dymowych, oraz wentylacyjnych. Ustawiając się w odpowiedni sposób do wiejącego wiatru, przeciwdziała zawiewaniu, a specyficzna i oryginalna budowa wspomaga również zjawisko podciśnienia, poprawiając w ten sposób ujście spalin z kanału kominowego.

Parametry techniczne:

Materiał stal kwasoodporna 1.4404/1.4301

Grubość materiału 0,6mm; 0,8mm; 1,0mm

Temperatura pracy 450 °C

Zakres średnic 100mm - 500mm

https://dudi-mex.pl/img/cms/Deklaracje_nasady.pdf, Deklaracja zgodności

https://dudi-mex.pl/img/cms/gwarancja_nasady.pdf, Gwarancja