zamknij Przeglądając naszą stronę internetową bez zmian w swojej przeglądarce, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki temu nasz sklep internetowy może być maksymalnie bezpieczny i wygodny. Dowiedz się więcej o tym, jak używamy plików cookies z Polityki Prywatności
 • Tylko online

Zestaw mata grzewcza Heat Decor HD-mat150/T500.WiFi

O dostępność towaru zapytaj sprzedawcę.

527,01 zł
Brutto Dostawa: do 2 dni
Powierzchnia
 

 

 

Zestaw z samoprzylepną matą grzewczą Heat Decor to innowacyjny produkt mający zastosowanie  do ogrzewania bezpośredniego pomieszczeń pod płytkami ceramicznymi, gresowymi i kamiennymi.  Montaż maty grzewczej wykonywany jest w elastycznym kleju lub masie samopoziomującej przystosowanej do ogrzewania podłogowego. Maty grzejne HD-mat wyróżniają cienkie i wytrzymałe konstrukcje z zastosowaniem wysokiej klasy izolacji zewnętrznej wykonanej z FEP (teflon).

Budowa maty grzewczej Heat Decor HD-mat

 1. Żyła grzejna w konstrukcji splotu wielodrutowego.
 2. Izolacja żyły grzejnej wykonanej z FEP ( Teflon ).
 3. Ekran zabezpieczający z ocynowanych drutów miedzianych.
 4. Izolacja zewnętrzna przewodu grzewczego wykonana z FEP ( Teflon ).
 5. Samoprzylepna siatka z włókna szklanego, na której osadzony jest przewód grzewczy.

Żyła grzejna maty grzewczej HD-mat wykonana jest w technologii splotu wielodrutowego powlekanego izolacją FEP (teflon) dodatkowo zabezpieczona ekranem w oplocie z ocynowanych drutów miedzianych.

Cały przewód grzewczy ochrania izolacja zewnętrzna również wykonana z FEP (teflon) odpornego na wysokie temperatury i uszkodzenia mechaniczne.

Konstrukcja maty grzewczej HD-mat powoduje, że przewód grzejny jest lekko płaski i bardzo cienki o grubości ~ 2mm na 3mm co umożliwia instalację maty grzewczej w miejscach, gdzie mamy ograniczone możliwości wysokości na posadzce.

 Cienka konstrukcja maty grzejnej HD-mat obniża również zużycie kleju lub masy samopoziomującej co wpływa na obniżenie kosztów instalacji.

Zastosowanie wysokiej jakości izolacji zewnętrznej przewodu grzejnego wykonanego z FEP (teflon) w matach grzewczych HD-mat150, w porównaniu do izolacji przewodów wykonanych z PVC, zwiększa wytrzymałość maty grzejnej HD-mat na wysokie temperatury aż do 200oC, uszkodzenia mechaniczne oraz wydłuża żywotność systemu grzewczego.

Mata grzewcza HD-mat jest samoprzylepna co ułatwia montaż systemu grzewczego, a osadzone na siatce z włókna szklanego przewody grzejne są bardzo elastyczne i sprężyste z ograniczoną pamięcią na odkształcanie.

Maty grzejne HD-mat mogą być stosowane jako ogrzewanie podłogowe podstawowe lub ogrzewanie podłogowe pomocnicze dające komfort ciepłej podłogi.

Zastosowanie maty grzewczej

Mata grzejna HD-mat ma swoje zastosowanie w ogrzewaniu podłogowym pomieszczeń pod płytkami ceramicznymi, gresowymi i kamiennymi.  Montaż maty grzewczej wykonywany jest w elastycznym kleju lub masie samopoziomującej przystosowanej do ogrzewania podłogowego.


1.Płytki ceramiczne, gresowe, kamienne
2.Elastyczny klej do glazury
3.Czujnik temperatury podłogi w rurce ochronnej
4.Mata grzewcza Heat Decor ®
5.Izolacja cieplna podłogi (opcjonalne)
6.Klej elastyczny  do glazury
7.Szlichta podłogowa

                                                                                        

Elektroniczny termostat dotykowy bezprzewodowy HD-T500 - WiFi z czujnikiem temp. powietrza i podłogi. Sterowany zdalnie przez aplikację w telefonie lub tablecie w dowolnym miejscu na świecie.

Dotykowy termostat bezprzewodowy z wyświetlaczem LCD przeznaczony do sterowania elektrycznym ogrzewaniem podłogowym lub grzejnikami elektrycznymi. Termostat wyposażony jest w wbudowany czujnik temperatury powietrza i przewodowy czujnik temperatury podłogi NTC. Intuicyjne programowanie temperatury pomieszczenia  (5+1+1) lub sterowanie ręczne. Stosowany do ogrzewania podłogowego, folii grzewczych, paneli grzewczych, mat grzewczych. Termostat może kontrolować zarówno temperaturę w pomieszczeniu oraz kontrolować osobno temperaturę podłogi.

W zastosowania termostatu w ogrzewaniu podłogowym termostat włącza system grzewczy w celu uzyskania zadanej temperatury w pomieszczeniu jednocześnie nie dopuszczając do przekroczenia zadanej temperatury podłogi chroniąc tym samym podłogę przed zbyt wysoką temperaturą.

Aplikacja umożliwia komfortowe sterowanie każdym z pomieszczeń osobno gdzie zainstalowany jest termostat. Każde z pomieszczeń może mieć przypisaną osobną nazwę. ( Np. Salon, Kuchnia , Pokój Dziecięcy itp..)Termostat idealnie nadaje się dla osób często podróżujących lub posiadających domek letniskowy. Bezpośrednie sterowanie ogrzewaniem z telefonu umożliwi przed przyjazdem do domu ustawić komfortową temperaturę w pomieszczeniach oraz zaoszczędzić na kosztach ogrzewania w okresie nieobecności.

Specyfikacja techniczna:

 • Z poziomu aplikacji w telefonie można wykonać zmiany parametrów i ustawień takich jak: temperatura powietrza, temperatura podłogi, blokada przed dziećmi, czujnik otwarcia okna, ochrona przed zamarzaniem, kalibracja temperatury, histereza.
 • Ogrzewaniem steruje się bezpośrednio z termostatu lub z telefonu czy tabletu z dowolnego miejsca na świecie.
 • Każdemu z pokoi z termostatami można przypisać w aplikacji indywidualne nazwy.
 • Tryb programowania temperatury: 7-dniowy w cyklach 5 + 1 + 1 dni.
 • Zakres regulacji temperatury podłogi: 25-70 ℃.
 • Zakres regulacji temperatury w pomieszczeniu: 5-45 ℃.
 • Zakres regulacji histerezy: 1 °C do 5 °C.
 • 2 czujniki: wbudowany czujnik temperatury powietrza + czujnik temperatury podłogi NTC.
 • Stopień ochrony: IP20.
 • Wyjście: max. 16 A.
 • Zasilanie: 230 VAC, 50 ~ 60 Hz.
 • Nadaje się do montażu w standardowej pojedynczej okrągłej puszce ϕ60.
 • Sposób montażu: podtynkowy w puszce instalacyjnej.

                                                                                                                                                               

Tryby pracy termostatu:

 • IN - wbudowany czujnik temperatury powietrza kontroluje temperaturę w pomieszczeniu, podczas gdy czujnik podłogowy jest wyłączony.
 • OU - termostat odczytuje temperaturę tylko z czujnika podłogowego, wbudowany czujnik temperatury powietrza jest wyłączony.
 • AL - wbudowany czujnik temperatury powietrza kontroluje temperaturę w pomieszczeniu, a podłogowy czujnik ogranicza temperaturę podłogi. Ten tryb jest używany w elektrycznym ogrzewaniu podłogowym.

Instrukcja montażu maty grzewczej