zamknij Przeglądając naszą stronę internetową bez zmian w swojej przeglądarce, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki temu nasz sklep internetowy może być maksymalnie bezpieczny i wygodny. Dowiedz się więcej o tym, jak używamy plików cookies z Polityki Prywatności
 • Tylko online

Zestaw mata grzewcza Heat Decor HD-mat150/T2

O dostępność towaru zapytaj sprzedawcę.  

453,00 zł
Brutto Dostawa: do 2 dni
Powierzchnia
 

 

 

Zestaw z samoprzylepną matą grzewczą Heat Decor to innowacyjny produkt mający zastosowanie  do ogrzewania bezpośredniego pomieszczeń pod płytkami ceramicznymi, gresowymi i kamiennymi.  Montaż maty grzewczej wykonywany jest w elastycznym kleju lub masie samopoziomującej przystosowanej do ogrzewania podłogowego. Maty grzejne HD-mat wyróżniają cienkie i wytrzymałe konstrukcje z zastosowaniem wysokiej klasy izolacji zewnętrznej wykonanej z FEP (teflon).

Budowa maty grzewczej Heat Decor HD-mat

 1. Żyła grzejna w konstrukcji splotu wielodrutowego.
 2. Izolacja żyły grzejnej wykonanej z FEP ( Teflon ).
 3. Ekran zabezpieczający z ocynowanych drutów miedzianych.
 4. Izolacja zewnętrzna przewodu grzewczego wykonana z FEP ( Teflon ).
 5. Samoprzylepna siatka z włókna szklanego, na której osadzony jest przewód grzewczy.

Żyła grzejna maty grzewczej HD-mat wykonana jest w technologii splotu wielodrutowego powlekanego izolacją FEP (teflon) dodatkowo zabezpieczona ekranem w oplocie z ocynowanych drutów miedzianych.

Cały przewód grzewczy ochrania izolacja zewnętrzna również wykonana z FEP (teflon) odpornego na wysokie temperatury i uszkodzenia mechaniczne.

Konstrukcja maty grzewczej HD-mat powoduje, że przewód grzejny jest lekko płaski i bardzo cienki o grubości ~ 2mm na 3mm co umożliwia instalację maty grzewczej w miejscach, gdzie mamy ograniczone możliwości wysokości na posadzce.

 Cienka konstrukcja maty grzejnej HD-mat obniża również zużycie kleju lub masy samopoziomującej co wpływa na obniżenie kosztów instalacji.

Zastosowanie wysokiej jakości izolacji zewnętrznej przewodu grzejnego wykonanego z FEP (teflon) w matach grzewczych HD-mat150, w porównaniu do izolacji przewodów wykonanych z PVC, zwiększa wytrzymałość maty grzejnej HD-mat na wysokie temperatury aż do 200oC, uszkodzenia mechaniczne oraz wydłuża żywotność systemu grzewczego.

Mata grzewcza HD-mat jest samoprzylepna co ułatwia montaż systemu grzewczego, a osadzone na siatce z włókna szklanego przewody grzejne są bardzo elastyczne i sprężyste z ograniczoną pamięcią na odkształcanie.

Maty grzejne HD-mat mogą być stosowane jako ogrzewanie podłogowe podstawowe lub ogrzewanie podłogowe pomocnicze dające komfort ciepłej podłogi.

Zastosowanie maty grzewczej

Mata grzejna HD-mat ma swoje zastosowanie w ogrzewaniu podłogowym pomieszczeń pod płytkami ceramicznymi, gresowymi i kamiennymi.  Montaż maty grzewczej wykonywany jest w elastycznym kleju lub masie samopoziomującej przystosowanej do ogrzewania podłogowego.


1.Płytki ceramiczne, gresowe, kamienne
2.Elastyczny klej do glazury
3.Czujnik temperatury podłogi w rurce ochronnej
4.Mata grzewcza Heat Decor ®
5.Izolacja cieplna podłogi (opcjonalne)
6.Klej elastyczny  do glazury
7.Szlichta podłogowa

                                                                                               

      

Termostat HD-T02 to innowacyjne urządzenie, które wyróżnia się:

 •       manualnym trybem pracy  
 •        zawiera wyświetlacz LCD przeznaczony do sterowania elektrycznym ogrzewaniem podłogowym lub grzejnikami elektrycznymi
 •        wyposażony jest w wbudowany czujnik temperatury powietrza i przewodowy czujnik temperatury podłogi NTC
 •        intuicyjnym programowaniem temperatury pomieszczenia  (5+2) lub sterowanym ręczne. 
 •        do stosowania ogrzewania podłogowego, folii grzewczych, paneli grzewczych, mat grzewczych. 
 •        wbudowaną  baterią co umożliwia podtrzymanie wszystkich ustawionych parametrów sterowania przy zaniku napięcia 
 •        wbudowanym czujnikiem temperatury powietrza
 •       zewnętrznym czujnikiem temperatury podłogi.  
 •       systemem kontrolowania zarówno temperaturę w pomieszczeniu oraz kontrolowanie osobno temperaturę podłogi.

W przypadku zastosowania termostatu w ogrzewaniu podłogowym termostat włącza system grzewczy w celu uzyskania zadanej temperatury w pomieszczeniu jednocześnie nie dopuszczając do przekroczenia zadanej temperatury podłogi chroniąc tym samym podłogę przed zbyt wysoką temperaturą.

W przypadku zastosowania termostatu w ogrzewaniu grzejniki elektrycznymi wykorzystywany jest tylko wbudowany czujnik temperatury powietrza.

                                                                                                                 

Tryby pracy termostatu:

 • In- Kontrola temperatury poprzez czujnik wewnętrzny. Wbudowany czujnik temperatury powietrza kontroluje temperaturę w pomieszczeniu, natomiast czujnik podłogowy jest wyłączony. Tryb stosowany jest w ogrzewaniu elektrycznym każdego typu za wyjątkiem ogrzewania podłogowego
 • OU- Kontrola temperatury poprzez zewnętrzny czujnik . Zewnętrzny czujnik temperatury NTC kontroluje temperaturę podłogi, natomiast czujnik powietrza pokojowy  jest wyłączony. Tryb stosowany jest w ogrzewaniu podłogowym w celu sterowania tylko temperaturą podłogi.
 • AL – wbudowany czujnik temperatury powietrza kontroluje temperaturę w pomieszczeniu oraz podłogowy czujnik ogranicza temperaturę podłogi. Tryb stosowany w elektrycznym ogrzewaniu podłogowym.        Instrukcja montażu maty grzewczej