zamknij Przeglądając naszą stronę internetową bez zmian w swojej przeglądarce, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki temu nasz sklep internetowy może być maksymalnie bezpieczny i wygodny. Dowiedz się więcej o tym, jak używamy plików cookies z Polityki Prywatności

Jednostka chłodząca ARCTIC współpraca z AERIS 350 STANDARD

15 918,66 zł
Brutto Dostawa: do 2 dni
Wybierz wariant:
Podstawa z blachy ocynkowanej:
 

 

 

Jednostka chłodząca ARTIC służy do schładzania powietrza nawiewanego w systemach wentylacji nawiewno-wywiewnej. Wyposażona jest w chłodniczy układ sprężarkowy i pełni funkcję analogiczną do niewielkiego klimatyzatora kanałowego. Podnosi komfort klimatyczny pomieszczeń poprzez schłodzenie powietrza oraz dodatkowe jego osuszenie. 

Jednostka ARTIC została opracowana z myślą o użytkownikach szczególnie ceniących sobie najwyższy komfort klimatyczny wewnątrz pomieszczeń - urządzenie zapewnia poprawę komfortu klimatycznego w pomieszczeniach przy jednoczesnym nie­wielkim zużyciu energii.

Jego działanie chłodzące porównywalne jest z mocą chłodzącą gruntowego wymiennika ciepła z tą przewagą, że nawiewane powietrze jest mniej wilgotne.

Jednostka chłodnicza ARTIC została zaprojektowana i stworzona do współpracy z rekuperatorami AERIS 350 i 450 STANDARD

Regulacja i sterowanie odbywa się przy pomocy panelu dotykowego LUXE wyposażonego w odpowiednie oprogramowanie.

Dodatkową zaletą systemu ARTIC jest wykorzystanie istniejących kanałów instalacji wentylacyjnej do schładzania powietrza nawiewanego do budynku. Montaż nie wymaga więc wykonywania dodatkowych instalacji ani przekuć. 


CECHY:

sprężarkowy układ chłodniczy
zintegrowany system chłodzący
czynnik chłodniczy: R134a (0,2 m³; 0,5 kg)
rozwiązanie zapewniające Obniżenie temperatury powietrza nawiewanego oraz zmniejszenie wilgot­ności w budynku
niskie zużycie energii
połączenie z rekuperatorem AERIS za pomocą adaptera

karta_ARTIC_3


INFORMACJE OGÓLNE

Ustawienie przez użytkownika tempera­tury komfortowej powoduje załączenie się jednostki ARTIC i obniżenie temperatury powietrza nawiewanego do pomieszczeń.

Jeżeli powietrze doprowadzone z ze­wnątrz do systemu ARTIC jest za ciepłe, urządzenie schładza je wewnątrz swo­jej jednostki nawet o kilkanaście stopni, a następnie już ochłodzone doprowadza do pomieszczeń przez kanały nawiewne systemu wentylacyjnego.

Obniżona w ten sposób temperatura w mieszkaniu zapewnia stworzenie wy­jątkowo komfortowego klimatu latem. Cały proces odbywa się automatycznie, bezjakiejkolwiekingerencjize strony użyt­kownika.


ZALECENIA DO MONTAŻU:

jednostka chłodnicza ARTIC oraz instalacja wentylacyjna muszą zostać zainstalowane zgodnie z ogólnymi normami i przepisa­mi budowlanymi, jak również z przepisami dotyczącymi zasilania, kanalizacji, a także zgodnie z zaleceniami zawartymi w do­kumentacji techniczno-ruchowej,
miejsce, w którym odbywa się montaż, musi zapewniać swobodny dostęp do urządzenia i przewodów wentylacyjnych (pra­ce montażowe i serwisowe)
od frontu urządzenia należy zapewnić min. 1 m wolnego miejsca
po stronie odpływu skroplin należy zapewnić co najmniej 250 mm wysokości od wpięcia do kanalizacji
wysokość pomieszczenia powinna być taka, aby po zamontowaniu jednostki ARTIC z rekuperatorem AERIS 350 (wysokość ze­stawu: 185 cm) oraz z AERIS 450 i 550 (wysokość zestawu: 174 cm), zapewnić miejsce na przyłączenie kanałów wentylacyjnych.

 

UWAGA

Montaż ARTIC oraz rekuperatora na ścianie jest niedozwolony ze względów bezpieczeństwa. Oba urządzenia montuje się ra­zem za pomocą adaptera, następnie należy je ustawić na podstawie.
ARTIC powinien bycze względów bezpieczeństwa przykręcony do ściany. Urządzenie to posiada uchwyt do mocowania na ścianie
temperatura otoczenia w momencie montażu jednostki ARTIC powinna wynosić 16° do 32° C (warunki niezbędne do urucho­mienia zestawu)
w pomieszczeniu, w którym montowany jest ARTIC należy przygotować zasilanie (230V) - przynajmniej dwa gniazda z uzie­mieniem oraz odpływ dla kondensatu,
kanał wyrzutni należy montować z lekkim spadkiem w kierunku urządzenia
 

Kanały czerpni i wyrzutni należy izolować termicznie, aby nie następowało wykraplanie się kondensatu wewnątrz i na zewnątrz przewodu wentylacyjnego oraz dla zapewnienia większej sprawności całej instalacji.

odpływ skroplin należy wykonać ze spadkiem w kierunku do kanalizacji, stosując dwa niezależne syfony
nie można w żadnym wypadku podłączać systemu do okapu kuchennego
 

DANE TECHNICZNE

Obudowa metalowa.płytauszczelniająca malowana proszkowo
Panel frontowy kompozytowy
   

 

Parametry elektryczne:

Zasilanie 230 V/50 Hz
Pobór prądu (standardowy) 4,7 A
Pobór prądu (maksymalny) 5,5 A
Współczynnik mocy cos cp: 0,75
Pobór mocy (standardowy) 0,80 kW
Pobór mocy (maksymalny) 0,95 kW

 

Parametry jednostki chłodniczej ARTIC 350 w połączeniu z rekuperatorem AERIS 350:

Wydajność zestawu 300 m³/h
Moc chłodnicza 1,8 kW
Pobór mocy przez ARTIC 0,83 kW
COP (sprawność) 2,2

 

Parametry jednostki chłodniczej ARTIC 550 w połączeniu z rekuperatorem AERIS 550:

Wydajność zestawu 500 m³/h
Moc chłodnicza 2,3 kW
Pobór mocy przez ARTIC 0,76 kW
COP (sprawność) 3,0